Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Date: 2 листопада 2023 о 09:18, Refreshed 2 листопада 2023 о 10:02

Функції шкільної бібліотеки та її роль у

навчально-виховному процесі

«Бібліотеки – це скарбниці

всіх багатств людського духу»

( Г.Лейбніц )

Бібліотека – це бібліотечно-інформаційний центр. Навчально – виховний процес школи повинен бути спрямований на виховання в учнів культури та творчості. Вона повинна забезпечувати саморозвиток особистості, духовний розвиток, навчити їх мистецтву жити. Саме у цьому процесі має брати участь шкільна бібліотека.

Робота бібліотеки повинна спрямовуватись на інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу, який передбачає навчання учнів мистецтву жити, високій майстерності у творчій побудові свого буття, що базується на глибокому його знанні, розвиненій самосвідомості, оволодінні технологією програмування, конструювання і здійснення життя, як індивідуально-особистісного життєвого проекту.

Для того, щоб швидко і ефективно забезпечувати та задовольняти інформаційні потреби, інтереси учнів і педагогів, бібліотека в школі повинна стати бібліотечно-інформаційним центром. Традиційними засобами інформації шкільних бібліотек є фонд книг, газет, журналів, довідкових видань, а для більш розвинених шкільних бібліотек притаманні і нетрадиційні засоби інформації: комп’ютерні програми, бази данних, відеоматеріали. Шкільна бібліотека поєднує традиційні бібліотечні функції і надання різної інформації на базі сучасних телекомунікаційних технологій, що значно розширює інформаційні можливості бібліотек.

Структура в шкільній бібліотеці  складається з абонементу, читального залу, книгосховища, довідково-бібліографічного пункту.

Шкільна бібліотека сьогодні повинна в повній мірі забезпечувати доступ до інформаційних ресурсів і комп’ютерних технологій – необхідна умова формування сучасної шкільної бібліотеки.

Поліпшення бібліотечно-інформаційного обслуговування учнів і вчителів можливе також за умови вдосконалення довідково-бібліографічної діяльності бібліотеки. Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки складається з алфавітного, систематичного каталогу, довідково-інформаційного фонду з педагогіки, психології, систематичної картотеки статей, краєзнавчої картотеки.

Основні завдання шкільних бібліотек на сучасному етапі:

·інформаційне забезпечення всіх аспектів навчально-виховного процесу школи у засвоєнні програмних знань, самоосвіті школярів;

·створення комфортного бібліотечного середовища;

·комп’ютеризація бібліотек, підключення до Інтернету;

·виховання інформаційної кільтури учнів, прагнення їх до пошуку інформації;

·формування електронних каталогів.

Comments:
Only authorized users can leave comments.